پروژه کارآفرینی شركت بهپاك

پروژه کارآفرینی شركت بهپاك پروژه کارآفرینی شركت بهپاك

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 593 KB

تعداد صفحات : 98

بازدیدها : 181

برچسبها : طرح توجیهی پروژه کارآفرینی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پروژه کارآفرینی شركت بهپاك در 98 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه کارآفرینی شركت بهپاك در 98 صفحه ورد قابل ویرایش

 فهرست مطالب

عنوان

صفحه

فصل اول : كلیات شناخت طرح

 

مقدمه ای بر كارآفرینی

1

نیازسنجی از وضع بازار

3

بازاریابی شركت بهپاك

4

كلیات تاریخچه شركت

9

سرمایه شركت و تعمیرات آن

10

اعضاء هیئت مدیره

11

اساسنامه شركت بهپاك

12

نام ، موضوع ، مدت و ...

12

تغییرات در سرمایه شركت

16

مجامع عمومی

19

هیئت مدیره

26

بازرس

36

حسابهای شركت

38

انحلال و تصفیه

40

عنوان

صفحه

فصل دوم : بررسی فنی طرح

 

محل اجرای طرح

42

هزینه های سرمایه گذاری

43

سرمایه در گردش

49

برنامه تولید و برآورد هزینه های تولید

50

فصل سوم : بازار و بازاریابی

 

مدیریت و بازاریابی

56

سیستم بازار

60

عناصر محیط بازاریابی

61

روش های رقابتی

62

برنامه ریزی استراتژیك بازاریابی

63

تجزیه و تحلیل و ارزیابی سرمایه گذاریها

64

برنامه ریزی استراتژیك واحدها

65

فرآیند بازاریابی

66

فصل چهارم : بررسی اقتصادی طرح

 

سویا

67

عنوان

صفحه

تاریخچه

67

ارزش تغذیه ای سویا

68

خواص تابعی سویا

74

علت پذیرش پایین برای مصرف سویا

77

پروتئین سویا در صنایع غذایی

78

روش مصرف سویا

79

نمودارها

80

فصل پنجم : بررسی مالی طرح

 

نسبت های مالی

82

نسبت های نقدینگی

82

نسبت های فعالیت

82

نسبت های سودآوری

83

فصل ششم : راه اندازی كارخانه

 

امور اداری

84

آموزش ضمن خدمت

85

 

 

عنوان

صفحه

امور مالی

86

كلیاتی در مورد كاركنان شركت بهپاك

87

چارت سازمانی كاركنان

89

عملكرد و فعالیت

90

فعالیت بخش روغنكشی

91

فعالیت بخش تولید آرد و پروتئین

93

فعالیت بخش پنبه پاك كنی

93

خرید

94

خط تولید

95

نمودارهای مربوط به عملكرد كارخانه

96

منابع و مآخذ

98

 

 

نیازسنجی از وضع بازار:

در برخی مواقع شركتهایی تأسیس می شوند كه بنا به خواست دولت نباید سود آور باشند یعنی موظف هستند محصولات را از كشاورزان خریداری كرده و پس از انجام عملیاتی بر روی آنها این محصولات را در اختیار شركتهای دیگر رار دهند كه به این نوع عملیات ،عملیات غیر انتفاعی می گویند در برخی موارد حتی ممكن است كه این شركتها زیان هم داشته باشند ولی چون وجود چنین شركتهایی لازم می باشد این شركتها تشكیل می شوند.

اما هدف كلی تمامی شركتها چه تقاضی ،چه نسبی سود آوری می باشد . یعنی اگر تولیدی باشد تولید می كنند و اگر خدماتی باشند به ارائه خدمت می پردازند. هر شركتی وابسته به یكی از وزارتخانه هاست شركت بهپاك وابسته به وزارت صنایع می باشد .

هر شركتی قبل از تاسیس به یك نیاز سنجی درجامعه می پردازد شركتی مانند شركت بهپاك جهت نیاز سنجی عملیات زیر را انجام داده است :این شركت در ابتدا از وزارت صنایع و وزارت كشاورزی اطلاعات و  آمار مورد نیاز را جمع آوری نموده یعنی اطلاعاتی از قبیل اینكه تولید دانه در كشور در چه سطح می باشد ؟میزان مصرف آن در جامعه چه قدر است ؟

سپس آمارهایی را كه شركتهای تولید روغن به وزارت صنایع ارائه كرده اند را مورد بررسی قرار می دهد بعد آمار جامعه را در نظر می گیرد مثلا هر نفر در جامعه سالی 100كیلو روغن مصرف می كند سپس این رقم را در تولید ضرب نموده و تخمین می زند كه اگر ما در سال x مقدار تولید كنیم دیگر از آن محصول وارد كشور نمی شود سپس به بر آورد هزینه از جمله هزینه تاسیس شركت ،كارخانه ،میزان دستمزد ،ماشین آلات مورد نیاز و… می پردازند و سود احتمالی را پیش بینی كرده و در صورت مفید بودن به تاسیس شركت می پردازند .

 

بازاریابی شركت بهپاك

در اقتصاد مبتنی بر مبادلات آزاد ،نقش اساسی را مصرف كنندگان ایفا می كنند. هر قدر میزان تولیدات افزایش یابد ایجاد نیاز در مصرف كنندگان از طریق تبلیغات یا سایر وسایل بخواهیم كالاهای خود را به آنان تحمیل نماییم لازم است كه برای این كالاها تقاضا وجود داشته باشد .

برای شناخت دقیق رفتار مصرف كننده و بررسی تقاضای او لازمست كه مطلوبیت كالا و میزان نیاز آنان را مورد بررسی قرار دهیم .وقتی كالایی بتواند نیاز افراد را ارضا كند می گوییم مطلوبیت برای آن كالا ایجاد گردیده است .

تقاضا به عوامل مختلف بستگی دارد .بعضی از این عوامل مانند سلیقه  و یا درآمد شخصی به مصرف كننده ارتباط داشته و بعضی دیگر جنبه انگیزش دارد كه به تولید كننده و یا فروشنده مربوط می شود . به این معنا كه عرضه كننده با تدابیری كه اتخاذ می كند سعی در تغییر و تحول میزان فروش دارد .تصمیم گیری مربوط به این تغییر و تحول به شكل تبلیغات بسته بندی مناسب ،خدمات پس از فروش ،تضمین كافی و غیره می تواند باشد .

شركت بهپاك برای بازاریابی خود و افزایش تقاضای مصرف كنندگان عوامل بسیاری را در نظر گرفته است كه از این عوامل می توان به كیفیت كالا،وضعیت رقبا ،توزیع مناسب ،قیمت و سیاستهای تشویقی و تبلیغی و سایر عوامل مانند مسائل فرهنگی ،عوامل سیاسی ،اقتصادی ،اجتماعی و وضعیت جغرافیایی و غیره اشاره نمود .كه با توجه تمامی موارد فوق توانسته است موفقیت چشمگیری نسبت به سایر رقبا داشته باشد و انگیزه تقاضا در افراد را تا حدودی قوت بخشیده است .

حال درباره چگونگی تاثیر هر یك از این عوامل در بازار به توضیح مختصری می پردازیم .

كیفیت كالا و خدمات :برای اینكه شركتها بتوانند جایگاه مستحكمی در بازار پیدا نمایند كیفیت را در استراتژی بلند مدت بازاریابی جاری می دهند زیرا در نظر نگرفتن كیفیت و ساده انگاری آن می تواند نقش كالا و خدمات را در كوتاه مدت ویا میان مدت د ربازار حذف نماید .

شركت بهپاك در بدو تاسیس با یك تحقیق جامع از مصرف كنندگان پی به خواستار آنان برد و این تحقیق آغاز بود تا این شركت بتواند محصولات با كیفیت بالا به بازار عرضه نماید .

عملكرد و فعالیت :

1-تولید:

فعالیتهای تولیدی شركت دارای سه بخش اصلی به شرح زیر می باشد.

الف – كارخانجات روغنكشی : این بخش شامل روغن كشی مكانیكی (پرسی ) از پنبه دانه و روغنكشی با حلال از دانه های روغنی سویا، آفتابگردان و گلزا می باشد . توضیح اینكه پنبه دانه متعلق به شركت بوده و محصولات استحصالی آن از طریق شركت فروخته می شود ولی سایر دانه های روغنی متعلق به شركتهای تولیدكننده روغن نباتی بوده كه بصورت كارمزدی عملیات استحصال آن صورت می پذیرد.

ب – كارخانجات پنبه پاك كنی : این بخش شامل پنج واحد پنبه پاك كنی در شهرستانهای بهشهر ، نكاء – گرگان و گنبد می باشد.

ج- كارخانجات آرد و پروتئین سویا: فعالیت تولیدی این واحدها به دو بخش كارخانه آرد و پروتئین سویا تقسیم می گردد. مواد اولیه مصرفی كارخانه آرد ، كنجاله سویا می باشد كه محصول تولیدی آن بعنوان بلغور سویا و ماده اولیه كارخانه پروتئین سویا مصرف می گردد كه تولیدات كارخانه پروتئین سویا با دو نوع بسته بندی وارد بازار می گردند.

1-پاكتهای 12 و 15 كیلویی درشت دانه و 22 كیلویی ریزدانه

2-بسته بندیهای 150 گرمی و 250 گرمی خانوار

در اینجا به اختصار به فعالیت تولیدی شركت در سه بخش مذكور اشاره می گردد.

 

 

الف : فعالیت بخش روغنكشی :

فعالیت و برنامه ریزی تولید جهت كارخانجات روغنكشی متأثر از دانه های دریافتی بوده و هم اكنون شامل دو بخش دانه خارجی و داخلی می باشد. كلیه دانه های تحویلی آفتابگردان- گلزا ، پنبه دانه و قسمتی از دانه سویا از منابع داخلی تأمین شده است كه افزایش یا كاهش دانه های داخلی عمدتا به وضعیت سطح زیركشت محصولات و وضعیت آب و هوائی منطقه در دوره كاشت ، داشت و برداشت بستگی دارد. ضمنا كلیه دانه های روغنی داخلی ( به جز پنبه دانه كه عمدتا از طریق امور بازرگانی شركت تأمین می گردد ) بر اساس سهمیه شركتهای روغن نباتی توسط شركت توسعه كشت دانه های روغنی به شركت ارسال می گردد.

فعالیت بخش روغنكشی شامل روغنكشی مكانیكی (پرسی ) و روغنكشی با حلال (اكستراكسیون )

 

1-روغنكشی مكانیكی :

فعالیت تولیدی این واحد جهت روغنكشی از پنبه دانه می باشد كه در برنامه ریزی آن بر اساس دانه های خریداری شده صورت می پذیرد و چون پنبه دانه كلا از داخل كشور تأمین می گردد. و آن هم متأثر از وضعیت سطح زیر كشت آن است . لذا فعالیت واحد روغنكشی با پرس تابع مقدار دانه دریافتی می باشد. در سال مالی مورد گزارش مقدار دانه دریافتی نسبت به سال قبل حدود یازده درصد افزایش داشته است . فروش محصولات پنبه دانه كه شامل روغن ، كنجاله و لینتر بوده توسط امور بازرگانی شركت صورت می گیرد. در ضمن دستیابی به حداكثر ظرفیت روغنكشی اكستراكسیون رزدانس جهت روغنكشی از آفتابگردان و گلزا بكارگیری از پرس های روغنكشی خط تخم پنبه جهت رفع گلوگاه اجتناب ناپذیر است .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید